Dnes Vás navedeme správnými kroky k tomu, co děláte špatně při pěstování orchidejí. Určitě budete překvapeni tím, kolik jste toho vlastně doposud dělali špatně. Přečtěte si náš článek a začněte s péčí znovu a správně.
Díky našemu článku Vám pokvetou i odkvetlé orchideje, i ty, které jste si právě pořídili. Výsledky Vás velmi mile překvapí!
Proč orchidej přestala kvést?
- Jedním z důvodů může být nedostatečné vysušení mezi jednotlivými zavlažováními.
- Druhou příčinou nekvetení, je nepřítomnost přirozeného teplotního rozdílu (den / noc). Pokud je například denní teplota 25 ° C, měla by být ta noční 18-21 ° C.
- Nadměrné hnojení, vysoký obsah dusíku, příliš koncentrované roztoky. Tyto věci ve velkém množství, nestimulují růst rostliny. Nejlepší hnojivo pro orchideje je aktivní světlo.
Jak ji znovu rozkvést?
- Navzdory četným tvrzením proti, se orchideje mohou přizpůsobit na určité úrovni místním podmínkám.
- Druhy orchidejí jsou velmi náročné na faktory péče, jako je teplota a vysoká vlhkost.
- Zajistěte cirkulaci vzduchu kolem jejich kořenů. Teplota by měla být udržována mezi 10 a 32 ° C, s přihlédnutím k denním a nočním režimům, které musí být omezeny na 3-5 ° C.
- Během léta by orchideje měly být zavlažovány každý týden, ale až po úplném vyschnutí kůry.
- Nebojte se navlhčit kořeny orchidejí dokonce i pod tekoucí vodou. Nenechávejte však vodu v květinovém podtácku dlouhou dobu.
- Pokud je teplota vzduchu nízká, orchideje by se neměly zavlažovat. Snáší dobře krátkodobou suchost. Musíte je ale střídavě nechat vyschnout a namočit
- V zimě se snažte tyto květiny chránit před horkým a suchým vzduchem kolem radiátorů a vytvářet pro ně současně vlhké prostředí.
- Pokud začnou listy žloutnout, je nutné zkontrolovat kořeny: zjistit jejich stav, pokud je to nutné, musí se rostlina přesadit, nebo přesunout na jiné místo
Sdílejte tyhle jednoduché tipy jak správně pečovat o orchidej i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!
zdroj: retete-usoare.info