Jak odhlučnit byt v panelovém domě | rady. Panelové domy jsou velmi často proklínané díky hluku, který do nich přichází ze všech stran. Mnoho uživatelů tak během celého dne nezažije chvilku klidu. V dnešní době naštěstí už známe mnoho účinných způsobů, jak lze byty odhlučnit. Obvykle je nutné se podřídit investici do odhlučnění, ale výsledkem je pak klidný život v panelovém domě. Možností odhlučnění je ovšem mnoho, jaké to jsou?
Podlahy
Jestliže jde mnoho hluku od podlahy, tak je potřeba zařídit její odhlučnění a to tak, že se vytvoří akustická izolační vrstva. Ideálním řešením jsou plovoucí podlahy. Je ovšem zapotřebí zvolit vhodnou podlahovinu, každá podlahovina tlumí hluk ale jiným způsobem. Vhodné jsou OSB desky, překližka, sádrokarton i speciální izolační vrstvy. Pokud si izolační vrstvu vyberete, tak následně můžete jako nášlapnou vrstvu zvolit lino, parkety, dlaždice, koberce aj.
Stropy
Hlučné sousedy můžete mít i nad sebou, obzvláště dupající děti jsou nepříjemné. Strop odhlučníte tak, že na něj nalepíte polystyren nebo sádrokarton. Zcela nejideálnější je vytvoření podhledu, které je sice pracnější, ale vypadá velmi pěkně a dokáže skvěle tlumit hluk ze shora.
Stěny
Hluk ze stěn je nejčastější. Můžete ho řešit více způsoby. Nejlevnější je například korkové obložení, na které lze následně namontovat i palubky a výsledek vypadá perfektně. Korkové i dřevěné obložení lze skvěle namontovat i na sádrokarton. Další možností je nalepení zvukoizolačních panelů, velmi lehce se instalují. Nabízí se i varianta akustických předstěn, pro ně je ovšem nutné vytvořit hliníkový profil, na který se namontují.
Okna
Hluk zvenčí velmi snadno přenáší obyčejná okna, nejjednodušší variantou je jejich výměna za okna plastová, takto se hluku snadno zbavíte.
Dveře
Jestliže je vám nepříjemný hluk z chodby, tak to můžete vyřešit kvalitními dveřmi s odhlučněním. Jednodušší je ovšem zakoupit polstrované odhlučnění, které se pouze přidělá na vaše stávající dveře, je to mnohem levnější varianta.