Geniální triky díky kterým Vaše orchidej nikdy nepřestane kvést – snadné a velmi účinné!

V dnešním článku si názorně ukážeme, jak docílit toho, aby nám orchidej kvetla po celý rok. Orchidej najdeme na parapetech většiny domácností a jsou většinou doménou a chloubou žen. Ne všichni ale mají to štěstí, co se úspěchu kvetení týče a jejich orchidej má svou hlavu.

Chřadne a odkvétá. Jak tomu zabránit? To se v následujících řádcích dozvíte. Projděte si s námi jednotlivé kroky a vdechněte znovu své orchideji život.

  1. Zkontrolujte stáří rostliny
    Stáří orchideje určíte s jistotou tak, že spočítáte výhonky. Dospělé orchideje by jich měly mít 5-8.
  2. S orchidejí nehýbejte
    Určete orchideji své světlé místo a dále s ní nehýbejte. Přemísťování pro ni znamená značný stres. Rostlinka má ráda světlo. Na to nezapomeňte.
  3. Mějte pod kontrolou kořeny
    Kořeny orchidejí se musí krásně zelenat. Pravidelně tento stav kontrolujte. Vůbec nejlepší variantou jsou průhledné květináče.

  4. Dbejte se o kvalitní osvětlení
    Orchidej potřebuje opravdu dostatek světla. Vyžaduje 10-12 hodinový přísun slunečního světla. Pokud jej nemá, přestane rodit další výhonky. V zimních dnech si proto pomozte zářivkami, které umístěte nad rostliny.
  5. Teplotní rozdíl
    Orchidej příznivě reaguje na rozdíl mezi denními a nočními teplotami. Teplota, která je rostlince zajištěna, by měla být o 5-6 stupňů nižší, než byla v průběhu dne. Samozřejmě, že např. v zimě je složité takovéto podmínky zajistit. Od pozdního jara do začátku podzimu mohou být orchideje umístěny ve venkovním prostředí. V zimě často větrejte. Pozor však na průvan, o ten orchideje rozhodně nestojí.
  6. Správné zalévání
    Samozřejmě, že nejideálnější zálivkou by byl déšť. Orchidej však i tak nikdy nesmíte zalévat vodou z kohoutku. Chlor, který je ve vodě obsažen může lehce kořeny orchideje spálit. Vodu tudíž vždy převařte.
  7. Zvlhčete vzduch kolem rostliny
    Pro orchidej je velmi důležitá vlhkost vzduchu. Vedle orchideje proto do těsné blízkosti umístěte a misku s vodou.
  8. Správné hnojivo
    Doporučeno je používat hnojící směs na bázi fosforu a draslíku. Ty velmi stimulují růst.
  9. Šoková terapie
    Orchidej, které se nedaří, někdy prostě potřebuje trochu stresu. Bez varování ji tak šoupněte na pár hodin do chladu.

Sdílejte tyhle geniální triky, díky kterým Vám vaše orchidej pokvete po celý rok i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: t-brk.ru

Laisser un commentaire