Dřevěné kytičky | DIY. Výroba dřevěných kytiček z větví různých stromů je zábava, která je vhodná i pro děti. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí obyčejné ořezávátko a několik větví, které si přinesete z přírody. Větve jsou lepší „mokré“, ořezávaný pruh se netrhá. Suché větve jsou jen pro trpělivé. Ořezávaný proužek se láme. Podle druhů stromů se odvíjí barva kytiček. Z olší mají kytičky atraktivní oranžovou barvu, jabloňové jsou zelené, vrbové jsou barvy přírodního dřeva.
Co je potřeba
- větve z různých stromů nebo keřů
- ořezávátko
Opatříme si větve z různých druhů dřevin. Větve nemusejí být rovné, kytičky z mírně zakřivených větví jsou nepravidelné a vypadají lépe, než z větví rovných.
Silnější větev ořezáváme jako tužku, ale dáváme pozor, aby proužek dřeva byl co nejdelší. Pokud máte čerstvé větve, je to velmi snadné, ze suchých to jde hůře. Používáme obyčejné ořezávátko, v prodeji jsou s různými průměry.
Ořezaného „hada“ stočíme do spirály (stáčí se sám) a lehce ji rozvolníme. Do středu kytičky můžeme vložit špejli nebo párátko, zakápnout lepidlem, nechat uschnout a máme zápich například do věnce.
Do středů kytiček můžeme také vložit korálek nebo aranžovací šípky na drátku. Středy nemusíme vyplňovat ničím, necháme volný otvor a kytičky se mohou navlékat na konce větviček ozdobného keře.
Dřevěným kytičkám to sluší na větvi kroucené vrby nebo lísky, kam je přilepíme tavnou pistolí. Doplnit se můžou vystříhanými motýlky z barevného papíru, velikonočními vajíčky nebo jinými doplňky.
Kytičky se dají lepit tavnou pistolí těsně vedle sebe také na polystyrénový základ věnce. Mezery, kterými prosvítá podklad věnce, vyplníme například větvičkami buxusu. Buxus uschne a několik let vypadá stejně, nevybledne.