Jak vyrobit domácí přírodní řasenku | návod

Jak vyrobit domácí přírodní řasenku | návod. Pokud se snažíte nepoužívat chemické kosmetické přípravky, jistě víte, že sehnat kvalitní přírodní kosmetiku za rozumnou cenu není vůbec jednoduché. Přinášíme Vám tedy návod, jak si vyrobit domácí přírodní řasenku za pár korun. Postup je opravdu velmi jednoduchý a výsledná řasenka řasy nejen nabarví, ale také skvěle vyživí a mírně prodlouží. Jedinou surovinou, kterou možná nebudete mít doma, je aktivní uhlí. Jestliže si jej však pořídíte, vystačí Vám na několik řasenek.

Co je potřeba

  • 1 lžička kukuřičného škrobu
  • 1 lžička aktivního uhlí rostlinného původu
  • 2 lžičky převařené vody
  • 20 kapek kvalitního rostlinného oleje
  • Obal na řasenku
1

Aktivní uhlí se vyrábí zuhelněním rostlinných materiálů (např. dřeva či kokosových skořápek). Dá se užívat vnitřně při střevních problémech. Zevně Vám pomůže proti akné, černým tečkám a mastné pleti. Do řasenky jej přidáváme zejména pro jeho intenzivní černou barvu. Aktivní uhlí seženete v prodejnách se zdravou výživou, v lékárnách či na internetu.

2

Z rostlinných olejů můžete zvolit olej ricinový, jenž mimo jiné podporuje růst řas a má antibakteriální a protiplísňové účinky. Ricinový olej je však velmi hustý, proto jej doporučujeme smíchat s některým dalším rostlinným olejem. Skvělé účinky na hustotu řas a proti jejich vypadávání má olej jojobový, na rychlejší růst působí i mandlový či olivový olej.

3

A jaký je postup?

V čisté a suché misce důkladně promícháme kukuřičný škrob s aktivním uhlím, tak aby směs měla jednolitou černou barvu.

4

Poté přidáme polovinu množství rostlinného oleje a zapracujeme ji do černého prášku. Následně přilijeme zbytek oleje a převařenou vodu a vše smícháme.

5

Výsledkem by měla být směs o hustotě, jakou mají běžné řasenky, kterou přelijeme pomocí trychtýře či igelitového sáčku (odstřihneme roh, jako kdybychom chtěli zdobit perníčky) do vyčištěného a osušeného starého obalu od řasenky.

  • Obal i kartáček od řasenky před plněním opravdu důkladně omyjeme a necháme vyschnout.
  • Pokud se Vám nechce vymývat starý obal od řasenky, dá se dnes v e-shopech s potřebami pro výrobu domácí kosmetiky sehnat i nový nepoužitý obal.
  • Ricinový olej by se neměl dostat do očí, proto řasenku aplikujte opatrně.
  • Ověřte si, že netrpíte alergií na žádnou ze složek, které jsou obsažené v podomácku připravené řasence.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Laisser un commentaire