Jak vybrat sušičku prádla | rady

Jak vybrat sušičku prádla | rady. Sušička prádla se pro někoho může jevit jako zcela zbytečný výdobytek moderní doby, ale všude tam, kde není prostor pro sušení prádla, je sušička hotovým zázrakem. Na trhu naleznete hned několik různých typů sušiček a vybrat si z nich je proto složité. Nelze říci, že by existovala jedna nejlepší sušička na prádlo, vše spočívá v individuálních potřebách každého zájemce, ale můžeme vám pomoci v orientaci těch nejdůležitějších měřítek, které by neměly být při výběru sušičky prádla opomenuty.

Co je potřeba

• metr
• kde bude stát
• kolik členů je v domácnosti
• máte pračku
• kolik peněz chcete investovat
• kde bydlíte

1

Sušičku na prádlo si vyberte podle toho, zda máte možnost doma zajistit nějaké odvětrávání. Podle této skutečnosti si pak kupte buď ventilační sušičku (přeměňuje vodu na páru a je nutné zajistit odchod páry z místnosti), kondenzační sušičku (tam, kde není možná ventilace, kdy se voda změní na páru, která v poslední fázi opět zkapalní) anebo kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem.

• Ventilační sušičky patří do prostoru, které je možno odvětrávat. Tyto sušičky mají malou spotřebu energie a koupit si je můžete za velmi slušnou cenu. Tam, kde není žádné větrání, je ideální kondenzační sušička.

• V případě, že sušíte ve velkém a často, je pro vás nejvýhodnější kondenzační sušička s tepelným čerpadlem, která mimo jiné představuje také i velkou úsporu elektrické energie (sušička na cca 7 – 8 kg vám usuší prádlo za necelých 12 korun). Sušení v sušičkách bez čerpadla je mnohem dražší (za rok i o několik tisíc korun).

• Zvažte také, zda by pro vás nebyla ideálním řešením pračka spojená se sušičkou, protože šetří prostor, pořizovací náklady a náklady za energii. Některé sušičky mohou stát vedle pračky a jiné můžete postavit přímo na pračku. Vše záleží na typu a značce sušičky a pračky.

• Před výběrem sušičky si důkladně změřte prostor, kam chcete sušičku umístit. Sušičky jsou obvykle vyráběny o šířce 40 anebo 60 centimetrů.

2

Objem sušičky na prádlo vybírejte podle počtu členů domácnosti. Jste-li rodina o 4 členech, rozhodně volte větší objemy sušiček. Na trhu jsou v nabídce různé velikosti sušiček (nejčastěji se vyrábí sušičky o objemu 3 – 8 kilo, ale k sehnání jsou i sušičky na jeden kilogram prádla).

3

Pořádně si prohlédněte jakou má sušička na prádlo energetickou spotřebu. I zde platí, že nejúspornější sušičkou je ta s označením A+++, naopak ta nejméně úsporná je ta s označením G.

4

Kupte si pouze takovou sušičku prádla, kterou máte možnost plně využít. Faktem však je, že některé funkce a programy jsou víc než příjemné (například o automatické vypnutí sušičky po dokončení činnosti, časovač, odložený start, displej a zvukový signál, který upozorní na ukončení sušení, osvětlení bubnu anebo systém proti pomačkání prádla).

5

Srovnejte veškeré funkce, energetickou úsporu, ergonomii a další pro a proti. V neposlední řadě se samozřejmě také dívejte na cenu. Sušičky můžete sice koupit již od 6 500 korun, avšak jde obvykle o sušičky s malým objemem prádla a s vysokou spotřebou (často i ktg. C). Pokud chcete koupit doopravdy úspornou sušičku prádla (tedy A+++), počítejte s cenou, která se pohybuje okolo 12 500 korun.

Laisser un commentaire