Nejste si jistí, které koření použít? K čemu slouží badián, je vhodná ke skopovému masu majoránka? Kdy použít vanilku a jaké koření použít do zavařenin a nakládaných pokrmů? Koření, koření a zase omamné koření. Podívejte se na pár rad, kdy používat koření, a do kterých jídel.
Badián – jsou plody malého čínského stromu. Badián má příjemnou vůni, proto se používá do likérů, cukrovinek a pečiva.
Fenykl – má aromatické semeno. Kořeníme jím zavařeniny, sýry a nakládaniny.
Hořčice – vyrání se ze semene hořčice bílé. Přidává se k masitým pokrmům, přidává se k pikantním omáčkám.
Kapary – jsou poupata z trnitého keře. Užívá se k přípravě ostrých omáček a k masovým pokrmům. Kmín – se používá do omáček, k tučnému pečenému masu, dále do pečiva. Z kmínu se připravuje znamenitý likér.
Majoránka – použivá se do luštěnin, polévek, k úpravě skopového masa, jitrnic. Muškátový oříšek – slouží k přípravě moučníků dále se přidává do pečiva. Nové koření – se používá do mořidel omáček a perníkových cukrovinek.
Skořice – použiváme do nákypů, různých moučníků a cukrovinek. Šafrán – je velmi drahý, používá se jako barvivo do polévek.
Vanilka – používá se nejvíce v cukrářství. Zázvor – ten se používá jako přísada do polévek, zavařenin a omáček. Výborný je také v nápoji.
Bobkový list – má mírně nahořklou chuť, která pokrmům dodává pikantní chuť. Užívá se jako přísada do omáček a k rybám a také jako mořidlo při úpravě zvěřiny.
Hřebíček – je poupě myrtovitého stromu. Používá se jako přísada do omáček, perníku, cukrovinek.