Jak odstranit ztvrdlou kůži na patách

Suché a popraskané paty bijí do očí a nemůže je vykompenzovat ani váš jinak dokonalý vzhled, vyladěné oblečení, luxusní make up a perfektní účes. Jste-li mladá, je to skutečné faux pas. Je to prohřešek proti péči o svůj zevnějšek a neomlouvá ani muže nebo starší osoby. Pokud se o paty pečuje, nemusí mít hluboké praskliny ani starší lidé, u nichž je pokožka přeci jen sušší. Přinášíme vám rady, jak nevzhlednou ztvrdlou kůži na patách odstranit.

Co je potřeba

  • voda nádoba na vodu
  • vanička
  • sůl
  • cukr
  • krém
  • peeling
  • škrabka
  • žiletka
  • ponožky
  • heřmánek
  • řepík
  • mořská sůl
  • čaj
  • heřmánkový čaj
1

Jaká je příčina? Nedostatek hydratace a zvláčnění pokožky nebo také nedostatek vitamínů. Nejpodstatnější příčinou je však nedostatečná péče o paty a bříška prstů.

2

Regenerační lázeň Připravte si vodu na lázeň, která by neměla být příliš horká ani studená. Do vody můžete přidat mořskou sůl, výtažek z heřmánku, řepíku, dobrý je také tea tree či aloe vera. Jestliže nemáte po ruce některou z těchto přísad, můžete do lázně použít silně vylouhovaný čaj nebo již zmíněný čaj z heřmánku. Nohy a paty zvláční, praskliny změknou a jsou připravené na další proceduru.

3

Na těžce odstranitelnou kůži platí škrabka nebo žiletka Škrabka nebo-li žiletka na paty odstraní z paty nejhrubší kůži. Se škrabkou nebo žiletkou je potřeba zacházet hodně opatrně. Stačí chvilka nepozornosti a může dojít k nepříjemnému poranění. Máte-li ve zvyku používat na paty kleštičky, pomocí kterých odstraňujete ztvrdlou plochu na patách, tak to již nedělejte, neboť problém ztvrdlých pat ještě zhoršíte. Až pokožka po proceduře opět ztvrdne, vzniknou vám po zásahu kleštičkami špičaté výčnělky, které musíte zase odstranit a jak jinak, než opět regenerační lázní, škrabce nebo žiletce se nevyhnete.

4

Paty vyleštěte dohladka Pemza odstraní menší části kůže a paty vyhladí. Dobře se s ní dá pracovat i na místech pod prsty a vyhladí také nerovnosti chodidel. Již teď budou vaše nohy jemné a po prasklinkách nebude ani památky. Tam, kde byly hlubší praskliny, budou nohy znatelně hladší, ale praskliny se úplně nezatáhnou. V takovýchto případech je nutné procedury častěji opakovat, až dosáhnete úplně hladkých nohou a pat.

5

Krém na vyhlazené nohy Na závěr naneste na celá chodidla, zejména však na paty, které potřebují hydrataci víc, větší množství hydratačního, trochu mastného krému. Potom je na chvíli zabalte do bavlněných ponožek, které jsou dobře savé, neboť umožní lepší vstřebávání krému. Pokud vaše paty nejsou poznamenány hlubokými prasklinami, ale jsou jen vysušené a hrubé, můžete si v lékárně nebo u renomovaných firem zakoupit výrobek na rozpraskané paty a brzy se problému můžete zbavit. I toto patří k péči, která může být dostačující.

6

Aplikujte peeling Ten dokonale zjemní pokožku a zároveň spolehlivě odstraní odumřelé buňky. Nové buňky se tak mohou dobře vyvíjet. Postačí nanést trochu peelingové směsi na paty a několik minut krouživým pohybem nohy masírovat. Peeling si můžete zakoupit, nebo si jej sami vyrobit doma. Je to jednoduché, použijte kuchyňskou sůl či cukr. Obě tyto přísady mají na nohy, zejména paty, velmi dobrý vliv a zjemňující účinky. Sůl nebo cukr se použije tak, že jej trošku vezmete do dlaně a mokré nohy i paty promasírujete. Pokud cítíte, že je noha hrubší a při masírování to více drhne, naneste na mokré nohy trochu hydratačního krému a opět promasírujte s cukrem či solí. Úspěch je s velkou pravděpodobností zaručen.

7

Nezapomeňte na prevenci I když jsou vaše paty v pořádku, prevence se vyplatí, neboť tak předejdete případným problémům. Potěšte své nohy před spaním masáží s olivovým olejem a zabalte je do bavlněných ponožek. Vaše nohy budou po oleji krásně jemné a dobře hydratované.

Laisser un commentaire